loading

Zbavte sa nadbytočných kíl rýchlo, zdravo, bezpečne a pod odborným dohľadom.

Redukcia nadváhy pre kvalitný život.

Môžeme ho zmierniť alebo vyliečiť? 
obrázek Diabetes II. typu sa vyvíja a prejavuje najmä v strednom a vyššom veku. Častejšie sa pritom rozvinie u ľudí s nadváhou, vysokým krvným tlakom, vysokou hladinou cholesterolu a zvýšenou hladinou tukov.

  • Spadáte do rizikovej skupiny?

  • Ako predísť cukrovke?

  • Ak už diabetes máte, ako svoj stav zlepšiť prirodzeným spôsobom?

Genetická podstata diabetu nie je známa. No vo vyššom veku sa na vzniku ochorenia, okrem dedičných faktorov, podpisujú aj faktory ako obezita, zlý životný štýl a stres. Je dokázané, že obezita je jednou z hlavných príčin vzniku cukrovky II. typu. Ak ste obézni, konzumujete nevhodné potraviny, alebo sa prejedáte, ste adepti na vznik cukrovky. Alebo ju už máte?

Znížte svoju hmotnosť!

U väčšiny ľudí, ktorí majú diagnostikovanú cukrovku, už 10 -15% zníženie nadváhy obmedzí potrebu liekov či injekčné podávanie inzulínu. Hoci sa vie, že pre účinnú liečbu je zníženie telesnej hmotnosti skutočne potrebné, obvykle ide o beh na dlhé trate.

Ako a kde začať?

Ak sa pokúsite tento beh o zníženie hmotnosti absolvovať, mali by ste vedieť, že pri diabetickej diéte je potrebné takmer úplne obmedziť príjem monosacharidov. To sú jednoduché cukry, ktoré sa rýchlo vstrebávajú. „Je nutné obmedziť aj živočíšne tuky a je potrebný prísun plnohodnotných bielkovín rastlinného a živočíšneho pôvodu, minerálnych látok a vitamínov“, hovorí diétna a výživová poradkyňa Ing. Oľga Grozdaničová, garantka diétneho programu VITADU® . Vo svojej ambulancii sa špecializuje nielen na redukciu telesnej hmotnosti u „zdravých“ ľudí, ale aj u pacientov s diabetom a inými metabolickými ochoreniami.

Zmeny v organizme

Po absolvovaní správneho diétneho programu sa hladina krvného cukru dostáva do normálnych hladín. Upravuje sa krvný tlak a hladina cholesterolu, a v spolupráci s lekárom je často možné vysadiť lieky. Veľmi dôležitou zmenou je, že sa odbúra tuk uložený na vnútorných orgánoch. Hoci zníženie hmotnosti na optimálne čísla nie je jednoduché, pod odborným vedením sa dá zvládnuť bez hladovania a redukovať bez problémov 15-30 kg. V ambulacii O. Grozdaničovej sú aj rekordmani s úbytkom 40-50 a viac kg.

Nepribrať znovu

Ako tvrdí Ing. Grozdaničová zo svojej praxe: „Nie je ťažké schudnúť 10 a viac kíl, ale získanú hmotnosť a tak aj zlepšený zdravotný stav si udržať“. Čo by ste mali pri prijímaní stravy vedieť? Orientovať sa v potravinách, rozpoznať z ktorých priberiete, hoci ich zjete málo a naopak, ktorých môžete jesť veľa bez hladovania alebo priberania. Nehanbite sa obrátiť na tých správnych odborníkov. Naučiť sa správne stravovať a upraviť životný štýl si často vyžaduje aj pomocnú ruku.

Vynaložené úsilie prinavráti zdravie, peknú líniu, sebavedomie a plnohodnotný život. A to nám už stojí za to, však?