loading

Zbavte sa nadbytočných kíl rýchlo, zdravo, bezpečne a pod odborným dohľadom.

Redukcia nadváhy pre kvalitný život.

obrázek Metabolizmus organizmu a jeho rýchlosť je dôležitým faktorom  v systéme priberania a chudnutia. Mnohí štíhli ľudia majú dobrý a rýchly metabolizmus a práve z toho dôvodu si svoju postavu vedia udržať, hoci zjedia omnoho viac než Vy.

Naopak ľudia s pomalším metabolizmom to majú omnoho ťažšie. Ich boj však nie je celkom prehratý, nakoľko aj pomalý metabolizmus možno „naštartovať“ za pomoci určitého systému stravovania.

Nepodceňujte rýchlosť svojho metabolizmu. Jeho výkony s pribúdajúcim vekom klesajú každých desať rokov približne o päť až desať percent.

Často sa stretávame s otázkou: „Veď nejem viac ako predtým a predsa priberám. Prečo?“.

Ak si neuvedomíme rýchlosť svojho metabolizmu s pribúdajúcimi rokmi a naďalej prijímame rovnaké množstvo potravy tak ako v mladšom veku, automaticky sa to prejaví na hmotnosti a priberieme viac ako sme si vôbec želali.Pretože zákonnú rovnicu medzi energetickým príjmom a výdajom organizmu oklamať nemôžme. Teda ak nechceme pribrať, môžeme skonzumovať len také množstvo potravy, ktoré organizmus spotrebuje na svoju energiu a teda neuloží si do tukových zásob. Účinnou zbraňou proti obezite s pribúdajúcim  vekom je prinútiť sa k zníženiu príjmu potravy, než na aký sme boli zvyknutí,  ako aj zmena životosprávy v prospech hodnotných nízko-energetických potravín.

 

Ak už sme z akýchkoľvek dôvodov neustriehli svoju hmotnosť a ručička na váhe sa posunula do neželateľných čísiel, často sa rozhodujeme zasiahnuť. Či už sa rozhodneme potrápiť náš organizmus nízkokalorickými diétami, chemickými cestami či módnymi vlnovými trendmi v chudnutí, sami sa presvedčíme aký účinok, ak vôbec nejaký, rôzne metódy chudnutia "na vlastnú päsť" prinášajú.

Neviete si už poradiť, ako svoje neželané nadbytočné kilá riešiť?

Poraďte sa nezáväzne telefonicky s našou VITADU® diétnou a nutričnou poradkyňou Ing. Oľgou Grozdaničovou, ktorá o redukcii hmotnosti a zlepšení metabolických ochorení rozprávala aj v populárnom teleráne na TV Markíza, v relácii Medicína v Slovenskej televízii, v rádiu Regina v relácii Vademecum alebo sa priamo objednajte na osobnú konzultáciu. Vyhodnotíme kompletné parametre Vášho organizmu, stravovacie návyky, zohľadníme prípadné zdravotné potiaže, vypracujeme Vám diétny program priamo na mieru a podrobne vysvetlíme princípy a spôsob ako dosiahnuť Vašu vytúženú konfekčnú veľkosť a celkovo zlepšíť svoju kondíciu a zdravotný stav.

To však nie je všetko. Spoločne prejdeme celým obdobím Vášho chudnutia formou pravidelných konzultácií, analýz vašich parametrov, nájdete u nás motiváciu, podporu a poradenstvo počas i po ukončení diétneho programu.

 

kontaktujte nás

Tešíme sa na Vašu návštevu.